Temat
Forum Dentysty Praktyka

Zobacz czego dotyczy

Pierwsza pomoc przy urazach zębów.
Kompendium wiedzy dla codziennej praktyki lekarza dentysty

Czy wiesz, jak udzielić takim pacjentom pierwszej pomocy? Jakie procedury wykonać przed ewentualnym skierowaniem pacjenta do specjalisty i jak skutecznie zabezpieczyć zęby swojego pacjenta po urazie? Pamiętajmy, że rokowanie często zależy od pierwszych godzin, a nawet minut po urazie.

Ten wykład pokaże Ci w prosty i praktyczny sposób, jak pomóc pacjentom po urazach i zwiększyć szansę na pozytywne leczenie.

W wykładzie przedstawiona zostanie etiologia i częstość występowania różnych rodzajów urazów zębów. Szczegółowo omówiona zostanie klasyfikacja oraz aktualne wytyczne i praktyczne schematy postępowania w urazach zębów mlecznych i stałych (zwichnięcia i złamania). Przedstawiony zostanie schemat pierwszej wizyty pacjenta po urazie, gdyż „pierwsza pomoc” stomatologiczna ma znaczący wpływ na długoczasowe rokowanie urazowych zębów. Zaprezentowane zostaną techniki zabezpieczania zębów po urazie – rodzaje i czas oraz dokładna procedura szynowania zębów. Omówione zostaną również możliwe powikłania pourazowe. Wytyczne postępowania zostaną zobrazowane przykładami klinicznymi.

Prowadzenie:

2018

Data szkolenia:

Powtórki: