Temat
Forum Dentysty Praktyka

Zobacz czego dotyczy

Periimplantitis i profilaktyka: doświadczenia kliniczne, sukcesy i wyzwania

W czasie szkolenia zostaną przedstawione własne przypadki i doświadczenia w prowadzeniu pacjentów z implanto-protetycznymi uzupełnieniami zębowymi. Zobaczysz sprawdzone i skuteczne procedury, które pozwalają pacjentom jak najdłużej cieszyć się z implantu, a lekarzowi “gwarantować” skuteczność tego rozwiązania. Dowiesz się jak zmotywować pacjenta i wymóc na nim regularną współpracę, aby osiągnąć długotrwały efekt leczenia. Podpatrzysz rozwiązania nie tylko uzasadnione medycznie, ale przede wszystkim wielokrotnie sprawdzone i przetestowane we własnej praktyce doktora Marcina Bogurskiego.

Jeżeli:

  • masz pacjentów z uzupełnieniami protetycznymi w postaci implantów.
  • wyzwaniem jest dla Ciebie nakłonienie pacjentów do skutecznej profilaktyki i regularnej współpracy z Twoim gabinetem,
  • chcesz poznać najczęstsze, jatrogenne przyczyny periimplantitis,
  • masz problemy z wyborem odpowiednich i bezpiecznych procedur do utrzymania żywotności implantów,
  • chciałbyś zwiększyć rentowność swojej kliniki,
  • chcesz stosować rozwiązania, które będą skuteczne i przewidywalne,
  • chcesz zobaczyć stosowane przez lekarza-praktyka procedury, które sprawdzają się w jego praktyce.

To szkolenie jest dla Ciebie.

Implanty są obecne w stomatologii od ponad 50 lat. Ta procedura jest aktualnie często wybieranym rozwiązaniem w stosunku do alternatywnych metod, takich jak mosty czy protezy zębowe. Niestety nie oznacza to jednak, że implanty są “bezobsługowe”. Profesjonalna profilaktyka oraz higiena domowa obowiązuje jeszcze w większym stopniu posiadaczy implantów, gdyż choroby związane z zapaleniem tkanek okołowszczepowych to najczęstszy problem prowadzący do jego utraty.

Periimplantitis to postępujący i nieodwracalny proces dotyczący tkanek miękkich i twardych wokół implantu. Towarzyszą mu: pogłębianie się i ropienie kieszonek dziąsłowych, resorpcja kości oraz zmniejszona osteointegracja. Słaba higiena jamy ustnej, obecność biofilmu i kamienia nazębnego odgrywają ważną rolę w rozwoju periimplantitis. Aby zapobiegać chorobom tkanek okołowszczepowych należy wdrożyć odpowiednie protokoły bazujące na instruktażu i motywacji pacjenta oraz profesjonalnym oczyszczaniu przyzębia wokół implantu i samego implantu nie zapominając o regularnych badaniach kontrolnych. Odpowiednie strategie zapobiegania i leczenia periimplantitis to podstawa nowoczesnej koncepcji rehabilitacji stomatologicznej.

Prowadzenie:

Marcin Bogurski foto

2020

Data szkolenia:

26.05.2020 10:00

Powtórki:

30.05.2020

05.06.2020

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email