Temat
Forum Dentysty Praktyka

Zobacz czego dotyczy

Pacjent implantologiczny w gabinecie lekarza ogólnie praktykującego. Problem czy wyzwanie i kolejny etap rozwoju Twojej praktyki?

W czasie szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Jaki stopień powodzenia skutecznej implantacji zależy od samego pacjenta, a jaki od Ciebie i Twojego zespołu? Jak powinna wyglądać idealna współpraca pomiędzy zespołem implatologicznym a higienizacyjnym w Twojej praktyce?
  • Jak możesz ograniczyć ryzyko przyszłego peri-implantitis nawet 10-krotnie dobrze planując przygotowanie higienizacyjne i rodzaj planowanej nadbudowy protetycznej przy implantacji?
  • Jakich narzędzi powinieneś używać dbając o higienę prac implantologiznych, by nie ryzykować uszkodzenia samego implantu?
  • Jak istotna jest “czystość biologiczna” wszystkich tkanek jamy ustnej w znoszeniu ryzyka peri-implant mucositis i peri-implatitis?
  • Poznasz nowoczesny protokół terapii podtrzymującej w implantologii i dowiesz się jak powinieneś prowadzić higienizację w zależności od stanu zdrowia i zaawansowania problemów periodontologicznych Twojego pacjenta.

Czy wiesz, że stan zapalny wokół implantu to problem prawie 50% wszystkich implantacji, a ponad 20% przypadków jest już tak zaawansowanych, że prowadzi do ubytków kostnych?
Kiedy Pacjent pojawia się w Twoim gabinecie ze stanem zapalnym tkanek wokół prac opartych na implantach musisz działać maksymalnie szybko i skutecznie.
Jakie konkretnie działania są konieczne? – dowiedz się z wykładu doświadczonego implantologa, dra Wojciecha Ryncarza.

Prowadzenie:

2020

Data szkolenia:

05.05.2020 20:00

Powtórki:

09.05.2020

05.06.2020

Zobacz inne tematy: