Temat
Forum Dentysty Praktyka

Zobacz czego dotyczy

Nieograniczone możliwości współczesnej implantologii? Vademecum dentysty praktyka

Od ponad 50 lat w leczeniu stomatologicznym możemy stosować implanty uzupełniające utracone zęby. Implantologia jest jedną z najszybciej rozwijających i najciekawszych dziedzin stomatologii. Implantologii poświęcono dziesiątki lat badań i tysiące publikacji. Pomimo tak dużej wiedzy wokół implantologii narosło wiele mitów dotyczących zarówno niepowodzeń jak i rzekomej absolutnej niezawodności. Gdzie leży prawda?

Czy implant jest na całe życie? Czy powikłania mogą zagrażać życiu i zdrowiu Pacjenta? Jakie implanty stosować – renomowanych firm z sektora premium czy mniej znanych? Tytanowe czy te z cyrkonem? Lepiej przeprowadzać leczenie jednoczasowe, czy nie ulegać presji czasu? Jak w tysiącach publikacji odnaleźć najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy protokół kliniczny zapewniający jak największy odsetek powodzeń? Jak wybrać swojego pierwszego Pacjenta, a których przypadków unikać?

Dr Jacek Iracki na podstawie dostępnych publikacji oraz swojego prawie 20 letniego doświadczenia przedstawi rodzaj consensusu klinicznego, mapy drogowej leczenia przydatnej dla lekarza stomatologa, który rzadziej zajmuje się leczeniem implantologicznym.

Prowadzenie:

2018

Data szkolenia:

Powtórki: