Temat
Forum Dentysty Praktyka

Zobacz czego dotyczy

Endodoncja zębów mlecznych oraz zębów stałych niedojrzałych. Praktyka i schematy leczenia schorzeń miazgi komorowej

Podczas szkolenia dowiesz się jak sprawnie przeprowadzić amputację miazgi komorowej (pulpotomię) i z jakich materiałów korzystać by zachować żywotność i funkcję pozostałej po pulpotomii miazgi korzeniowej.

Jeżeli:

  • leczenie zapaleń miazgi u młodych pacjentów jest dla Ciebie wyzwaniem,
  • chcesz umieć zaplanować leczenie zależnie od stopnia zaawansowania choroby, by uzyskać zamierzone efekty,
  • chcesz poznać powtarzalne schematy postępowania,
  • chciałbyś podpatrzyć autorskie rozwiązania lekarzy-praktyków.

to szkolenie jest dla Ciebie!

Zęby mleczne i młode zęby stałe, w których doszło do powikłań ze strony miazgi wymagają postępowania dostosowanego do wieku pacjenta i stanu rozwoju zęba.

Stan miazgi w czasie rozwoju zęba ulega zmianom, które wpływają na leczenie. Szczególnym wyzwaniem dla lekarza praktyka jest leczenie chorób miazgi w zębach z niezakończonym rozwojem, które oprócz leczenia przyczynowego zapalenia ma na celu ochronę żywotności miazgi, która jest odpowiedzialna za apeksogenezę. Skuteczność takiego leczenia jest determinowana wieloma czynnikami, a na sukces terapeutyczny wpływają nasze decyzje co do metody i zakresu ingerencji.

Utrudniona współpraca z dzieckiem, jak i młodym pacjentem, w porównaniu do osoby dorosłej również wymaga specyficznego podejścia i maksymalnego uproszczenia schematu postępowania.

Niewłaściwie poprowadzone leczenie zapaleń miazgi może mieć bardzo negatywne skutki dla całego organizmu. Powikłania w postaci martwicy lub zgorzeli miazgi mogą brać w konsekwencji udział w indukcji wielu chorób ogólnoustrojowych, takich jak zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie nerek czy nawet sepsy.

Prowadzenie:

Piotr Sobiech

2020

Emil Korporowicz

Data szkolenia:

21.05.2020 10:00

Powtórki:

23.05.2020

06.06.2020

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email