Tematy 
Forum Dentysty Praktyka

2018

Praktyczne aspekty leczenia stomatologicznego.
Rozwiązania dla codziennej praktyki dentystycznej:

Jak udzielić Twoim pacjentom pierwszej pomocy przy urazie zębów? Jakie procedury wykonać przed ewentualnym skierowaniem pacjenta do specjalisty?
Jak skutecznie zabezpieczyć zęby Twojego pacjenta po urazie? dr n. med. Emil Korporowicz i lek. stom. Piotr Sobiech podzielą się swoją wiedzą w trakcie wykładu

Jakich właściwości szukać we współczesnych kompozytach dla przewidywalnych rezultatów Twojej pracy? Jaką generację systemu wiążącego wybrać oraz jak nim pracować aby nie popełniać błędów i zwiększyć wytrzymałość wypełnień? Jakimi narzędziami modelować zęby? Które elementy anatomiczne zębów warto odtworzyć, aby poprawić efekt ostateczny wypełnień? Jak ułatwić sobie dobór koloru wypełnienia? lek. dent. Milena Łapaj postara się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania omawiając własne przypadki kliniczne.

Jak zapewnić podstawę w odniesieniu sukcesu w prowadzonym przez Ciebie kompleksowym leczeniu stomatologicznym? Poznasz procedurę warunkującą uzyskanie długotrwałych efektów funkcjonalno-estetycznych Twojego leczenia, które będą zadowalające dla Ciebie i Twoich pacjentów. Otrzymasz praktyczne informacje do stosowania miejscowej antybiotykoterapii w swojej praktyce. lek. stom. Karolina Mazurkiewicz, specjalista chirurgii stomatologicznej, przybliży powyższe zagadnienia w swoim wykładzie.

Jakich błędów unikać w trakcie zakładania wypełnień, osadzania prac stałych i zabiegów wybielania, aby nie doprowadzić do nadwrażliwości pozabiegowej? Jakie przyjąć kryteria diagnostyczne oraz algorytm postępowania w różnych sytuacjach klinicznych, aby zapewnić przewidywalne i trwałe efekty leczenia? Jak, przy zastosowaniu maksymalnie 3 elementów, spowodować, że leczenie nadwrażliwości będzie skuteczne, proste i ekonomiczne? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w wykładzie lek. dent. Pawła Końca

Czy ścieranie zębów jest prawidłowym i naturalnym procesem i czy jest związane ze zgryzem? Jak leczyć Pacjentów ścierających zęby i jaka jest rola ortodonty w tym procesie? Jak wykorzystać artykulator w swojej praktyce, w jakim zgryzie zamontować modele i co dalej z tym zrobić? Kiedy Twoja odbudowa protetyczna będzie trwała? Jak znaleźć centralną relację u Pacjenta?  lek. stom. Natasza Iracka, lekarz ortodonta, odpowie na powyższe pytania i podzieli się własną wiedzą.

Poznasz możliwości i ograniczenia realnej implantologii, aby wiedzieć kiedy leczenie będzie łatwe, szybkie i zadowalające dla Ciebie i Twojego Pacjenta. Poznasz kliniczne protokoły leczenia implantologicznego, które zapewnią Ci największe szanse długoterminowego powodzenia i dowiesz się na jakich etapach istnieje ryzyko popełnienia błędów o największych konsekwencjach. Otrzymasz praktyczne wskazówki, aby móc postawić swój pierwszy krok w implantologii. dr n. med. Jacek Iracki, na podstawie swojego 20 letniego doświadczenia, zaprezentuje własne spojrzenie na powyższe problemy w trakcie swojego wykładu.

Jak podejmować optymalne decyzje dotyczące wyboru metody rekonstrukcji? Jak  przewidywalnie organizować pracę zabiegową? Jak preparować tkanki pod rekonstrukcje bezpośrednie, a jak pod pośrednie? lek. dent. Karol Babiński podzieli się swoim doświadczeniem w trakcie wykładu.

Jak “zaplanować” sukces w swoim leczeniu endodontycznym dzięki umiejętnej diagnostyce? Zobaczysz jak precyzyjnie zaplanować leczenie endodontyczne w oparciu o przestudiowanie tkanek twardych. Jak dokonać oceny efektów swojego leczenia w oparciu o gojenie zmian okołowierzchołkowych?  O tym wszystkim podczas swojego wystąpienia opowie lek. stom. Bartłomiej Karaś

Czy jesteś przygotowany na RODO – czyli jak przetwarzać dane osobowe pacjentów zgodnie z prawem, uniknąć kar finansowych, kłopotów z GIODO i działać wedle unijnych standardów? Ile lekarze mają czasu na wdrożenie w gabinecie nowych przepisów oraz jakie są sankcje za brak właściwych procedur? Czy każda placówka musi posiadać inspektora ochrony danych? Na te i wiele innych pytań odpowie adwokat Jakub Szkutnik podczas swojej prelekcji pt. „Nowe obowiązki prawne lekarzy czyli jak dostosować gabinet do RODO?

Jaki system implantologiczny wybrać? Cechy dobrego implantu? Jakie są rodzaje łączników?Jak wygląda planowanie implantologiczne?  Overdenture. Na te i wiele innych pytań odpowie lek. stom. Katarzyna Kryspin podczas swojego wykładu pt. „Sukces w protetyce na implantach

UWAGA: Zakres tematów może być różny dla poszczególnych sympozjów. Szczegółowy program sympozjów zamieszczamy na podstronach dotyczących wybranej lokalizacji.

Jesteśmy zawsze blisko 
Ciebie​

Kiedy i gdzie możesz się z nami spotkać?