Webinar

Nadwrażliwość pozabiegowa. Co poszło nie tak? Ból po założeniu wypełnienia – najczęstsze błędy

Nadwrażliwość pozabiegowa jest dość częstym zjawiskiem, powodującym niezadowolenie pacjentów. Mimo ograniczeń materiałów kompozytowych, należy pamiętać, iż jest to zjawisko niemal zawsze jatrogenne, ale co się jednak z tym wiąże – możliwe do wyeliminowania. Błędy, które prowadzą do nadwrażliwości mogą wystąpić zarówno na etapie opracowywania ubytków, zabezpieczenia zębów sąsiednich, wytrawiania, aplikacji systemu łączącego, czy wreszcie nakładania …

Nadwrażliwość pozabiegowa. Co poszło nie tak? Ból po założeniu wypełnienia – najczęstsze błędy Read More »

Skaner wewnątrzustny jako narzędzie do analizy pracy stomatologa

Zobaczysz jak szybko i poprawnie wykonać cyfrowy wycisk skanerem wewnątrzustnym, dowiesz się jakie możliwości daje cyfrowa forma wycisku, a także poznasz narzędzia, które pozwolą przeanalizować poprawność naszej pracy jeszcze na etapie skanowania. W trakcie wykładu poznasz również praktyczne wskazówki ułatwiające i przyspieszające skanowanie pacjenta. Jeżeli: zastanawiasz się nad “wejściem” w cyfrową stomatologię, chcesz by jakość …

Skaner wewnątrzustny jako narzędzie do analizy pracy stomatologa Read More »

Endodoncja zębów mlecznych oraz zębów stałych niedojrzałych (cz. 2): Praktyka i schematy leczenia schorzeń miazgi korzeniowej

W tej części szkolenia zobaczysz jak sprawnie i skutecznie przeprowadzić usunięcie miazgi korzeniowej z nieformowanego jeszcze korzenia. Dowiesz się jak radzić sobie gdy nie ma już miazgi oraz jak skutecznie i przewidywalnie zapewnić obturację systemu korzeniowego. Jeżeli: chcesz skutecznie radzić sobie z leczeniem przypadków zapaleń miazgi u młodych pacjentów, chcesz maksymalnie uprościć sam proces leczenia, …

Endodoncja zębów mlecznych oraz zębów stałych niedojrzałych (cz. 2): Praktyka i schematy leczenia schorzeń miazgi korzeniowej Read More »

Periimplantitis i profilaktyka: doświadczenia kliniczne, sukcesy i wyzwania

W czasie szkolenia zostaną przedstawione własne przypadki i doświadczenia w prowadzeniu pacjentów z implanto-protetycznymi uzupełnieniami zębowymi. Zobaczysz sprawdzone i skuteczne procedury, które pozwalają pacjentom jak najdłużej cieszyć się z implantu, a lekarzowi “gwarantować” skuteczność tego rozwiązania. Dowiesz się jak zmotywować pacjenta i wymóc na nim regularną współpracę, aby osiągnąć długotrwały efekt leczenia. Podpatrzysz rozwiązania nie …

Periimplantitis i profilaktyka: doświadczenia kliniczne, sukcesy i wyzwania Read More »

Endodoncja zębów mlecznych oraz zębów stałych niedojrzałych. Praktyka i schematy leczenia schorzeń miazgi komorowej

Podczas szkolenia dowiesz się jak sprawnie przeprowadzić amputację miazgi komorowej (pulpotomię) i z jakich materiałów korzystać by zachować żywotność i funkcję pozostałej po pulpotomii miazgi korzeniowej. Jeżeli: leczenie zapaleń miazgi u młodych pacjentów jest dla Ciebie wyzwaniem, chcesz umieć zaplanować leczenie zależnie od stopnia zaawansowania choroby, by uzyskać zamierzone efekty, chcesz poznać powtarzalne schematy postępowania, …

Endodoncja zębów mlecznych oraz zębów stałych niedojrzałych. Praktyka i schematy leczenia schorzeń miazgi komorowej Read More »

Poprawianie uśmiechu – bezpośrednie, kompozytowe korekty przednich zębów (cz. 3)

W trzeciej i ostatniej części tematu zobaczysz jakie materiały kompozytowe wybierać i jakimi metodami możesz pracować, Twoje wypełniania staną się niewidoczne. Poznasz sztuczki, które sam stosuję w swojej praktyce, dzięki temu Twoja praca będzie szybsza i bardziej przewidywalna. No i na koniec nauczysz się jak wypolerować wypełnienie, tak żeby wyglądało jak naturalne szkliwo, a Twoje …

Poprawianie uśmiechu – bezpośrednie, kompozytowe korekty przednich zębów (cz. 3) Read More »

Poprawianie uśmiechu – bezpośrednie, kompozytowe korekty przednich zębów (cz. 2)

W drugiej części tematu przypomnisz sobie zasady okluzji, dzięki temu unikniesz odłamywania i ścierania wypełnień. Nauczysz się oceniać zgryz na modelach i waxup’ie, po to żeby wiedzieć kiedy i jak bardzo możesz bezpiecznie wydłużyć zęby Twoim Pacjentom. Sprawdzisz kiedy możesz bezpośrednio odbudować zęby bez preparacji. Zobaczysz jakie są metody na przygotowanie indeksu, który ułatwi Ci …

Poprawianie uśmiechu – bezpośrednie, kompozytowe korekty przednich zębów (cz. 2) Read More »

Poprawianie uśmiechu – bezpośrednie, kompozytowe korekty przednich zębów

Podczas szkolenia przypomnisz sobie jaki jest kanon estetycznego uśmiechu oraz jaki wybrać kształt i rozmiar zębów, dzięki temu łatwiej Ci będzie zaprojektować uśmiech Twoich pacjentów. Zobaczysz sposoby na ocenę efektów leczenia jeszcze przed ostatecznym wykonaniem pracy, a przez to unikniesz obiekcji pacjenta po zakończonym leczeniu. Sprawdzisz na co zwrócić uwagę, żeby Twoja odbudowa była trwała, …

Poprawianie uśmiechu – bezpośrednie, kompozytowe korekty przednich zębów Read More »

Pacjent implantologiczny w gabinecie lekarza ogólnie praktykującego. Problem czy wyzwanie i kolejny etap rozwoju Twojej praktyki?

W czasie szkolenia zostaną poruszone następujące zagadnienia: Jaki stopień powodzenia skutecznej implantacji zależy od samego pacjenta, a jaki od Ciebie i Twojego zespołu? Jak powinna wyglądać idealna współpraca pomiędzy zespołem implatologicznym a higienizacyjnym w Twojej praktyce? Jak możesz ograniczyć ryzyko przyszłego peri-implantitis nawet 10-krotnie dobrze planując przygotowanie higienizacyjne i rodzaj planowanej nadbudowy protetycznej przy implantacji? …

Pacjent implantologiczny w gabinecie lekarza ogólnie praktykującego. Problem czy wyzwanie i kolejny etap rozwoju Twojej praktyki? Read More »