Forum Dentysty Praktyka
Heraeus Kulzer Mitsui Chemicals Group

prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich

Specjalista stomatologii dziecięcej. Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konsultant Wojewódzki ds. Stomatologii Dziecięcej.

Zastępca redaktora naczelnego European Journal of Paediatric Dentistry (IF=0,515); Członek komitetu redakcyjnego 5 zagranicznych czasopism naukowych; autor i współautor ponad 140 prac opublikowanych w kraju i za granicą.

Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie stomatologii dziecięcej; członek założyciel oraz Prezes Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej; członek Zarządu Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego; członek European Academy of Paediatric Dentistry, International Association of Paediatric Dentistry oraz American Dental Association; członek Komisji Kształcenia Medycznego OIL w Gdańsku.

Doświadczony wykładowca konferencji polskich i międzynarodowych; od 2001 roku prowadzi własną praktykę stomatologiczną.

Prowadzi wykłady:

dr n. med. Paweł Niewada

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (2002r.) i specjalista w dziedzinie periodontologii (2010). Absolwent „Implant prosthodontics program”-Mediterranean Prosthodontic Institut (2014) i Dawson Academy (2015). Redaktor tematyczny działu Periodontologia w magazynie „E-dentico” i członek kolegium specjalistów programu edukacyjnego „repetitio est…”. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.Odbył staże kliniczne oraz szkolenia w m.in. University of North Carolina (USA), Prywatnym Instytucie Periodontologii i Implantologii Monachium (Niemcy), Dental School and Hospital przy Trinity College, Dublin (Irlandia), Oddział chirurgii szczękowo-twarzowej Städtliches Klinikum Karlsruhe (Niemcy) oraz Copenhagen University Hospital, Rigshospitalet, Kopenhaga, Dania.
Wykładowca z zakresu implantologii, protetyki i periodontologii. właściciel i kierownik NIEWADA CLINIC Implantologia i Stomatologia Estetyczna. Posiada prawo wykonywania zawodu zarówno w Polsce jak i w Niemczech.

dr n. med. Michał Paulo

Lekarz stomatolog. W 2016 r. uzyskał tytuł Coach ICI. W tym samym roku obronił rozprawę doktorską na temat diagnostyki zaburzeń w obrębie układu ruchowego narządu żucia. Obecnie prowadzi poradnię zaburzeń czynnościowych narządu żucia w Rzeszowie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia i Mensa Polska. Odbył ponad 100 kursów w Polsce, Włoszech, Niemczech, Belgii, Czechach, Węgrzech, Maroku, Litwie w dziedzinach zaburzeń czynnościowych narządu żucia, fizjoterapii stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni narządu żucia, medycynie estetycznej, stomatologii odtwórczej, stomatologii estetycznej, protetyce, endodoncji, ortodoncji, implantologii, periodontologii oraz fotografii stomatologicznej.

Podczas Targów Expodent 2015 jego autorska metoda MP-scan zdobyła I miejsce.

Prowadzi wykłady:

dr n. med. Anna Skurska

W 2005 roku ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku.

Od 2006 roku jest pracownikiem Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od 2012 roku pełni w nim funkcję adiunkta.

W 2009 roku obroniła pracę doktorską, w 2011 roku zdobyła specjalizację w zakresie periodontologii.

Od 2009 roku jest członkiem zespołu Niewada Clinic i Medix, w której zajmuje się głównie leczeniem periodontologicznym. Jest autorem wielu publikacji oraz doniesień zjazdowych. Po ukończeniu studiów swą wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych stażach i szkoleniach głównie za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz European Federation of Periodontology.

Prowadzi wykłady:

lek. stom. Grzegorz Witkowski

lek. stom. Grzegorz Witkowski

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Prowadzi prywatną praktykę w Olsztynie. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej i endodoncji.

Wykładowca wielu kursów krajowych i zagranicznych. Członek PTE,ESE i ADA. Autor artykułów prasowych z zakresu endodoncji, stomatologii minimalnie inwazyjnej i estetyki kompozytowej.

Prowadzi szkolenia praktyczne z endodoncji, estetyki kompozytowej i wykorzystania mikroskopu w codziennej praktyce.

Prowadzi wykłady:

lek. stom. Iwona Żuławińska

Specjalista stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej; Członek Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej oraz Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej. Od ukończenia studiów na ŚAM (1991 r.) prowadzi własny gabinet w Częstochowie, w którym od samego początku specjalizuje się w leczeniu Młodych Pacjentów. Stworzyła dla nich unikalną placówkę medyczną, gdzie w specjalnych gabinetach mogą przenieść się w świat bajek. Atmosfera miejsca ułatwia przyjmowanie nie tylko Najmłodszych Pacjentów, ale także i tych najtrudniejszych. Wypracowane latami podejście sprawia, że wizyta traktowana jest jak przygoda, której Młodzi Pacjenci nie boją się powtarzać! Od 2006 roku, dr Żuławińska leczy tylko i wyłącznie dzieci. Również jako jedna z niewielu specjalistów w Polsce zajmuje się leczeniem dzieci z wadami serca w znieczuleniu ogólnym.

Prowadzi wykłady: